Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Als je zelf niet scoort, doet de tegenstander dat wel

Afgelopen zaterdag speelde het Twaide de derby tegen Nieuwolda. Het Twaide won vorige week van Corenos, tegenstander Nieuwolda had al een poosje niet gespeeld. Met maar liefst 15 man vertrok het Twaide naar Nieuwolda. Dat was op zich al bijzonder, want de lijst met afwezigen door blessures, weekendjes weg en werk was behoorlijk lang. Leider Roelf van der Laan wilde de wedstrijd zo beginnen, zoals er ook tegen Corenos werd gespeeld in de tweede helft. Na overleg met aanvoerder Hiemstra werd er gekozen voor de volgende elf om mee te beginnen. Daan Huizinga in de goal, achterin T34, Rinse Hiemstra, Bryan Hartsuiker, Emiel Kuipers, op het middenveld Ludwin Veldman, Matthijs Schrikkema, Lars Kappert Erwin Smit, voorin Cody Kuipers en Bart Hiemstra. Naast Roelf en de geblesseerde Mike Poker namen plaats: Thomas Schrikkema, Robbert Kowalzcyk, Lars Berends. Edwin Monkau hanteerde de vlag. Het Twaide begon rommelig aan de wedstrijd, op papier was het beter dan Nieuwolda, maar dat kwam er nog niet echt uit. De bal was te zacht, het veld slecht, maar het lag vooral aan het spel van het Twaide. Toch kreeg het Twaide de eerste kansjes, maar die werden niet benut. Grote kansen kwamen er ook. Cody Kuipers knalde recht op de keeper af, Bart Hiemstra schoot naast en een schot van Emiel Kuipers zeilde naast. Na een vrije trap van Ludwin Veldman, die door de keeper van Nieuwolda niet helemaal werd weggewerkt, knalde Cody Kuipers de 0-1 tegen de touwen. Na de 0-1 ging het achterin bij het Twaide even helemaal mis, Daan Huizinga wilde rustig uitverdedigen en speelde Rinse Hiemstra aan die in de dekking stond. Hiemstra liet zich de bal gemakkelijk ontfutselen en Nieuwolda kon de 1-1 binnentikken. Na de 1-1 deed Nieuwolda er alles aan om het spel te vertragen, het spel van het Twaide werd er ook niet beter op. Toch kwamen er wel weer kansen, Cody Kuipers knalde van dichtbij een bal op de paal en Rinse Hiemstra schoot er eentje op de lat. Gescoord werd er uiteindelijk wel, Bart Hiemstra liep bij een ingooi bij zijn verdediger in de 16 meter weg en trok richting achterlijn. De bal ging voor op de ingekomen Matthijs en die tikte de 1-2 binnen. De grensrechter van Nieuwolda, Arnoud Noord, had de verkeerde bril op en vond dat de bal de achterlijn was gepasseerd. De goal werd door de scheidsrechter geannuleerd. Tot overmaat van ramp vielen na de onterecht afgekeurde goal, Ludwin Veldman en Bryan Hartsuiker uit. Thomas Schrikkema en Robbert Kowalczyk kwamen in de ploeg. Met een 1-1 stand op het scorebord blies de scheids voor de rust. In de rust bleef de verwachte donderspeech van Roelf van der Laan uit. Lars Berends kwam erin voor Emiel Kuipers.Na de rust tapte het Twaide uit een ander vaatje en werd er beter gevoetbald. Dat resulteerde al snel in een goal. Robbert Kowalzcyk speelde spits Cody Kuipers aan, die liet de bal vallen op Erwin Smit, vervolgens werd Lars Kappert diep gestuurd en met een messcherpe voorzet werd Cody Kuipers in stelling gebracht: 1-2. Na de 1-2 kwam Nieuwolda 1 ook het sportpark op en dat zorgde voor nieuwe krachten in het team van Nieuwolda 2. Maar het Twaide bleef de bovenliggende partij een reeg de kansen aan elkaar. Bart Hiemstra, Cody Kuipers, Lars Kappert en Thomas Schrikkema kregen de bal er helaas niet in. De keeper van Nieuwolda haalde er een aantal aardige ballen uit en het Twaide was soms niet zorgvuldig genoeg. Achterin bij het Twaide werd er gezegd, als we zelf niet scoren dan gaat de tegenstander dat straks doen. En dat gebeurde ook. Na de hele domme overtreding aan de zijkant van het veld, kreeg Nieuwolda een vrije trap. De bal kwam voor de goal in de kluts terecht en belandde uiteindelijk achter Daan Huizinga: 2-2. De goedfluitende scheidsrechter blies vlak na de goal voor het eindsignaal. Wel wat te vroeg, maar gescoord werd er waarschijnlijk door het Twaide toch niet meer. Man van de wedstrijd was de keeper van Nieuwolda, grote verliezer het Twaide dat de wedstrijd had moeten winnen. Volgende week is het Twaide vrij, een week later komt DVC7 op bezoek. Hopelijk is de ziekenboeg dan wat leger en staat het vizier op scherp.