Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Afgelopen zaterdag speelde het Twaide thuis tegen Corenos 3. Tegenstander Corenos won vorig weekend van NEC4, het Twaide was vrij. Op donderdagmorgen leek de wedstrijd niet door te gaan, er waren te weinig spelers van het Twaide beschikbaar. Veel spelers moesten aan het werk of zijn geblesseerd. Mike Poker, topscoorder van vorig seizoen, zal tot aan de winterstop niet meer in actie komen. Ook rots in de branding Jorik Hansen en spits Pim Geertsema zullen een poosje niet mee kunnen doen. Gelukkig waren Thomas Schrikkema, Yorick Timmer, Jayden Bruggemann en Bram Brons beschikbaar om het Twaide aan te vullen. Vanuit het Twaide was er ook goed nieuws te melden, de lang geblesseerde Bart Hiemstra kon zaterdag zijn eerste speelminuten gaan maken en mocht van de teamarts van het Twaide maximaal 30 minuten meedoen. Ook de in de zomerstop aangetrokken Bram Knol zou zaterdag zijn debuut maken in het Twaide. Er was zaterdag nog een debutant, jeugdspeler Jayden Bruggemann zou ook meedoen en deed dat uiteindelijk zeer verdienstelijk. Na langdurig overleg tussen leider Roelf van der Laan, assistent Herman Huizinga en aanvoerder Rinse Hiemstra werd er gekozen voor de volgende opstelling: Jurrie Jansen in de goal, achterin Roy Jager, Bryan Hartsuiker, Rinse Hiemstra, Bram Knol, op het middenveld Thomas Schrikkema, Ludwin Veldman, Erwin Smit, en voorin Daan Huizinga, Yorick Timmer en Bart Hiemstra. Op de bank Tim Mollema, Lars Berends, Jayden Bruggemann en Bram Brons. Mike Poker hanteerde de vlag. De wedstrijd werd gefloten door Rene Noordman. Het Twaide begon goed aan de wedstrijd en probeerde Corenos direct onder druk te zetten. Corenos wist zich even geen raad met de druk en er kwamen kansjes voor het Twaide. Yorick Timmer werd diep gestuurd en kon de 1-0 gaan maken, maar miste jammerlijk. De vrijdagavond in de feesttent zat hem nog duidelijk in de benen. Aan de andere kant wist Corenos wel te scoren. Achterin werd de bal niet goed weggewerkt en kon Corenos op Jurrie Jansen af. Smit probeerde het schot te blokken en veranderde de bal van richting en liet Jurrie Jansen daarmee kansloos: 0-1.Het Twaide liet het er niet bij zitten en probeerde een goal te forceren. Al snel kon de rappe Yorick Timmer weer richting het doel van Corenos, hij prikte de bal knap in de hoek: 1-1. Na een half uur bracht Roelf van der Laan nieuwe spelers binnen de lijnen. Tim Mollema stond net in het veld en kreeg een grote kans op de 2-1, maar scoorde net niet. Met de 1-1 stand gingen we de rust in. Daan Huizinga werd in de rust gewisseld voor Lars Berends, hij had op vrijdagavond in of achter de feesttent zijn kruid al verschoten en had zichtbaar last van een kater. Na de rust schakelde het Twaide naar een hogere versnelling en liet het bij vlagen goed voetbal zien. Onder toeziend oog van jeugdleider Kora Brons werd Timmer weer diep gestuurd en zette de bal voor op Tim Mollema. De voorzet bleek een schot op doel te worden en zeilde over de keeper heen: 2-1. Vlak na de 2-1, zette Tim de keeper onder druk en ontfutselde hem de bal. Tim maakte het koelbloedig af en scoorde de 3-1. Het Twaide leek op rozen te zitten en werd wat slordiger, Corenos gaf niet op en maakte de aansluitingstreffer: 3-2. Het Twaide stroopte de mouwen weer op, een ragfijne corner van Ludwin Veldman werd binnen geknikt door wederom Yorick Timmer: 4-2. Even later scoorde Rinse Hiemstra na een afgeslagen corner met een wereldgoal de 5-2. Vlak daarna vond de goed fluitende scheidsrechter Rene Noordman het wel mooi geweest en floot voor het einde. Jayden, Bram, Thomas en Yorick bedankt voor het meedoen. Het Twaide staat na de overwinning op plek 4. Volgende week wacht het Twaide een echte derby: Nieuwolda uit, altijd lastig.