Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Zwak begin nekt Twaide in schijtwedstrijd.

Afgelopen zaterdag kwam het Twaide voor het eerst in actie. Het Twaide deed niet mee aan de beker en voor een oefenwedstrijd waren er niet voldoende spelers beschikbaar. Op woensdagavond werd er wel even getraind, maar dat was geen succes want Jorik Hansen raakte geblesseerd en zal een poosje langs de kant staan. Het Twaide werd de eerste wedstrijd al direct aangevuld met de jeugdige talenten: Yorick Timmer, Thomas Schrikkema en Martijn Meijer junior. Leider Roelf van der Laan toverde de volgende opstelling uit de hoge hoed: Jansen op doel, achterin Berends, Hartsuiker, T34, Kuipers, op het middenveld Hiemstra, Veldman, Matthijs Schrikkema en Smit, voorin Poker en Timmer. Op de bank Thomas Schrikkema, Martijn Meijer junior, Daan Huizinga en Edwin Monkau.De tegenstander was RZ Baflo, zij hadden wel een oefenpotje gespeeld en met 3-3 standgehouden tegen Ezinge. Leider van der Laan wilde graag een goed begin zien van het Twaide. Dat goede begin was van korte duur. Het Twaide kwam op voorsprong door Mike Poker en had de eerste 10 minuten het betere van het spel. Maar daarna ging alles mis, spelers begonnen te pingelen, verkeerde passes, slecht verdedigen en niet resoluut de duels ingaan. Binnen 32 minuten had Baflo de wedstrijd doen kantelen en stond het 1-5. Tot overmaat van ramp vielen Lars Berends en Mike Poker ook nog eens geblesseerd. Lars Berends werd de wedstrijd uitgeschopt door een speler van Baflo, daar was scheidsrechter Dammer coulant en toonde geel. Door het ontbreken van de VAR werd er geen rood gegeven. In de rust zette van der Laan het om, Hiemstra ging naar achter en Hartsuiker naar het middenveld voor wat meer loopvermogen. De jonge Martijn Meijer mocht in de tweede helft zijn debuut maken voor het Twaide. Na rust tapte het Twaide uit een ander vaatje. Het zette Baflo onder druk en onder leiding van de jongere spelers werden er leuk gevoetbald. Martijn Meijer junior maakte al snel de 2-5 en de 3-5. Ook kwamen er kansen op de 4-5, maar helaas viel de goal aan de andere kant. Voor het Twaide scoorde Yorick Timmer nog wel de 4-6, maar verloor uiteindelijk met 4-7 van RZ Baflo 3. Tijdens de wedstrijd was er een typisch Kelderklasse-tafereel. De hond van supporter en barman Tjensun Muller was aan de aandacht van zijn baasje ontsnapt een deed zijn behoefte op het veld. De verder prima fluitende scheidsrechter Dammer was ook hier coulant en toonde geen rode kaart. Komende zaterdag is het Twaide vrij, tegenstander VVS4 is verplaatst naar een andere klasse.