Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Twaide wint Fox Sports-waardig duel met Holwierde

Afgelopen zaterdag speelde het Twaide thuis tegen Holwierde 3. Vorig weekend kwam het Twaide niet in actie, tegenstander Holwierde had toen ook geen programma. Door het terugtrekken van Meedhuizen 3 ging Holwierde het Twaide wel voorbij op de ranglijst. Maar bij een overwinning zou het Twaide weer goede zaken kunnen doen. Coach Roelf van der Laan had op zaterdagmiddag 13 spelers tot zijn beschikking. Daar kwam om 13.27 uur nog 1 speler bij. JO17-speler Thomas had eerst te kennen geven niet kunnen spelen ivm studie, maar kreeg om 13.27 uur toch toestemming van zijn moeder om aan te sluiten bij het Twaide. Aangekomen op het sportpark stond er een echte cameraploeg te wachten voor de ingang. Kennelijk werden er opnames gemaakt op het sportpark voor een programma over dorpen in Groningen. De pers werd vriendelijk te woord gestaan door barvrouw Kirsten Levinga en kantinetijger Arnoud Noord. Om 13.50 uur ging het Twaide de kleedkamer in en toverde coach Roelf van der Laan, na uitvoerig overleg met Rinse Hiemstra, de volgende opstelling uit de hoge hoed: Jurrie ‘Noppert’ Jansen in de goal, achterin Bryan, Christiaan, Robbert, T34, op het middenveld Rinse, Sander, Ludwin, Erwin en voorin Mike en Tim. Op de bank Arnoud, Pim en Thomas. In de kleedkamer had Roelf nog enkele tactische aanwijzingen en haalde een aantal voorbeelden uit de vorige wedstrijden aan ter verduidelijking. De opdracht was duidelijk: de drie punten blijven in Wagenborgen. De aftrap was op verzoek van Holwierde verplaatst naar 14.30 uur. De wedstrijd stond onder leiding van Fekko Sebens. Na de aftrap was het spelbeeld de eerste 25 minuten eenzijdig, een beter Twaide dat Holwierde onder druk had. Dat leverde al snel een kans op voor Tim Mollema, maar die had het vizier niet op scherp staan. Na de gemiste kans was het Tim die Mike wegstuurde naar de goal. Mike Poker bleef koelbloedig en scoorde de 1-0. Na de 2-0 stoomde Robbert Kowalzcyk op aan de linkerkant en gaf de bal aan Mike Poker, Poker zag Erwin Smit vrijstaan en die zette laag voor op de inkomende Robbert Kowalzcyk: 2-0. Het leek een makkelijke middag te worden voor het Twaide. Na de 2-0, scoorde Mike Poker nog 2 keer, maar deed dat in buitenspelpositie. Tim Mollema en Sander Levinga hadden de 3-0 nog op de slof, maar misten jammerlijk. Holwierde worstelde zich daarna onder de druk uit en wist vlak voor rust de aansluitingstreffer te maken: 2-1.In de rust werd er gewisseld, Arnoud er in voor Ludwin, Pim voor Mike. Thomas was de eerste helft al in de ploeg gekomen voor Robbert die buiten adem was.Na de rust draaide Holwierde in 20 minuten de wedstrijd om. Er werd slecht gevoetbald door het Twaide, passes kwamen niet meer aan, te veel gepingel, duels werden niet gewonnen en niet accuraat verdedigd. In de 65ste minuut stond het volkomen terecht 2-4 voor een beter Holwierde. Coach Roelf van der Laan besloot in te grijpen en te wisselen. Het Twaide stroopte de mouwen op en besloot alles of niets te gaan spelen. Ondertussen was Cody Kuipers ook binnen de lijnen gekomen, Cody zou er niet zijn, maar wandelde na de rust het sportpark op. Hij werd door zijn ploeggenoten gesommeerd om zijn tas te halen en werd al snel in de ploeg gebracht door van der Laan. Het Twaide begon nu beter te spelen, dat leverde wat kansen op, uiteindelijk scoorde Tim Mollema zijn eerste goal voor Wagenborger Boys, na goed voorbereidend werk van Cody Kuipers. Na de 3-4 volgde er al snel een corner die werd binnengekopt door Christaan Broekhuizen 4-4! Na de 4-4 kregen Holwierde en het Twaide beiden kansen om de wedstrijd te beslissen. Het was dankzij goed keeperswerk van Jurrie Jansen dat het Twaide nog mocht geloven in de overwinning. Rechtsback T34 geloofde zeker nog in de drie punten, hij stormde mee naar voren en een lange bal volgde in zijn richting. Na wat gestuiter nam T34 de bal op de pantoffel en die vloog de kruising in: 5-4! Na de 5-4 was het bijna tijd en moest het Twaide alle zeilen bijzetten om Holwierde te beletten om te scoren. Na 90 minuten vond de goed fluitende Fekko Sebens het welletjes geweest. Drie punten voor het Twaide. Met deze overwinning stijgt het Twaide naar plek 8 op de ranglijst. Volgende week NEC5 uit om 14.30 uur.