Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Afgelopen zaterdag kwam het Twaide in actie tegen de Fivel 3 in Zeerijp. Het Twaide verloor de vorige wedstrijd op eigen veld van Poolster met dikke cijfers. De Fivel won nipt met 1-2 van DVC 6. Op de ranglijst staat het Twaide op plek 10 en de Fivel op plek 6. De wedstrijd in Wagenborgen tegen de Fivel eindigde in een doelpuntrijk gelijkspel 3-3. Het was voor de leiders van het Twaide een hele puzzel om zaterdag een elftal op de been te krijgen. In de groepsapp van het Twaide regende het kruisjes en verschenen er niet al te veel vinkjes voor de wedstrijd van zaterdag. Veel spelers moesten aan het werk of namen een snipperdag. Waar werd gehoopt dat het met de snipperdagen van sommigen wel eens gedaan zou zijn, bleek dat helaas niet het geval. Als dan de oudste jeugd ook nog eens op zaterdagmiddag moet spelen, wordt het een lastig verhaal. Maar gelukkig verschenen er in de app uiteindelijk voldoende vinkjes om een elftal op de been te brengen. 35+speler Edwin Monkau wilde het Twaide wel uit de brand helpen, maar niet te lang voetballen. Arnoud Noord mocht eindelijk weer meedoen en er meldde zich een nieuw lid aan: Tim Mollema. Tel daar dan Robbert Kowalzcyk en oud-lid Johan Lubbers bij op en je hebt voldoende spelers. Emiel Kuipers veranderde uiteindelijk zijn kruisje in een vinkje. Op de woensdagavond waren er 15 beschikbare spelers voor het Twaide. We vertrokken uiteindelijk met 13 spelers, rots in de branding Jorik Hansen en pingeldoos Tiago werden uitgeleend aan het eerste elftal omdat daar veel geblesseerden en snipperaars waren. Het Twaide zou om 13.20 uur vertrekken naar Zeerijp maar dat lukte niet. Leider Roelf van der Laan was zijn handschoenen al een week kwijt en wilde in het clubgebouw nog even op zoek. Na een hele zoektocht werden de handschoenen van Roelf gevonden. Roelf heeft nu gelukkig weer warme en droge handen.In recordtijd werd er gereden naar Zeerijp, Rinse Hiemstra reed voorop en weet in de BMW het gaspedaal wel te vinden. In Zeerijp aangekomen toverde Roelf van der Laan na overleg met Herman Huizinga en Rinse Hiemstra de volgende opstelling uit de hoge hoed: Edwin Monkau in de goal (Monkau wilde niet te lang voetballen, in de goal is dan een goede uitkomst), achterin Emiel Kuipers, Rinse Hiemstra, Roy Jager en Lars Berends, op het middenveld Sander Levinga, Robbert Kowalzcyk, Brendan Huizinga, Erwin Smit, voorin Tim Mollema en Johan Lubbers. Op de bank Mike Poker en Arnoud Noord. Het Twaide begon voortvarend aan de wedstrijd en was de eerste helft de bovenliggende partij. Voor Tim Mollema was het de beginfase even wennen, maar hij is zeker wel een aanwinst te noemen. Het Twaide combineerde er lekker op los, hierbij speelde aanspeelpunt Brendan Huizinga een belangrijke rol. Van achteruit regelde Good Old Hiemstra de opbouw en werd de druk op de Fivel opgevoerd. Het Twaide kreeg wat kansjes, de grootste kans was voor Lubbers maar die miste. De goal had overigens ook niet geteld, want de grensrechter van de Fivel had de vlag omhoog voor buitenspel. Dat werd in twijfel getrokken door Brendan Huizinga, die zich daarop bij de scheids mocht melden. Waar het Twaide het betere spel had, scoorde de Fivel. De Fivel kwam er door op onze rechterkant en na een afgeslagen aanval, was het achterin even lek en liepen er teveel spelers naar de man met de bal. Die gaf voor en de Fivel knikte de 0-1 binnen. Het Twaide liet het er niet bij zitten en viel weer aan. Na een overtreding op Tim Mollema werd er gefloten voor een vrije trap op zo’n 25 meter. Good Old Hiemstra ging achter de bal staan en schoot de bal flinterhard in de kruising: 1-1. Na de 1-1 wilde het Twaide doordrukken, maar kreeg de deksel op de neus. De Fivel kwam er op links weer door en zette voor, helemaal vrij kon de rechtsvoor van de Fivel binnenschieten: 2-1. Het Twaide moest weer in de achtervolging. Smit veroverde op het middenveld de bal en speelde Huizinga aan. Lubbers ging diep, Huizinga draaide open en gaf een heerlijke pass op Lubbers die knap de 2-2 binnenschoot. De grensrechter van de Fivel vlagde daarna nog een paar keer voor buitenspel, Brendan Huizinga hield zich weer niet stil en mocht zich wederom melden bij de scheids. Daarna floot de scheids voor de rust. Leider van der Laan sprak enkele wijze woorden en al snel begon de tweede helft. In de rust was er nog enige consternatie in de kleedkamer van het Twaide. Assistent-leider Herman Huizinga struikelde bijna over de waterzak, die waterzak viel om en stroomde leeg in de tas van Arnoud Noord. In de tweede helft een beter de Fivel. Het Twaide was niet bij machte om het goede spel van de eerste helft door te trekken. Na slecht verdedigen kon de Fivel de 2-3 maken. Het Twaide probeerde nog wel, maar het lukte niet meer. En als het al lukte, ging de vlag weer omhoog. Volgende week is het Twaide vrij. Op 8 april komt Holwierde 3 of 2 naar Wagenborgen. De aftrap is dan om 14.15 uur. Man van de wedstrijd was zaterdag Roy Jager, die een klein beetje zijn bijnaam T34 heeft terugverdiend.