Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Hand van Roelf zichtbaar bij het Twaide.

Afgelopen zaterdag speelde het Twaide thuis tegen Meedhuizen 3. Van de wedstrijd die vorige week werd gespeeld is geen verslag gemaakt. Het Twaide won die wedstrijd uit met 2-4 in Roodeschool. Bij vlagen werd er goed gevoetbald. Van leider Roelf van der Laan kreeg men de opdracht om geen lange ballen te geven, maar de korte combinaties te zoeken. Het Twaide won verdiend en met hulp van Post NL.Tegen de tegenstander van afgelopen zaterdag werd er uit gelijk gespeeld met 2-2. Het Twaide kampt soms met een tekort aan spelers, maar zaterdag waren er zomaar opeens 16 man beschikbaar, wat een luxe en een probleem voor leider van der Laan. Tegenstander Meedhuizen had die luxe niet en arriveerde met 10 man op het sportpark in Wagenborgen. In de ochtend had men nog afmeldingen gekregen, dat men toch is komen voetballen valt alleen maar te prijzen. In de kleedkamer van het Twaide werd overlegd wat te doen. Afgesproken werd om Roy Jager uit te lenen aan Meedhuizen, Roy meldde zich overigens vrijwillig aan. Leider van der Laan toverde de volgende elf uit de hoge hoed: Edwin Monkau onder de lat, achterin Bryan Hartsuiker, Dennis Jansema, Emiel Kuipers, Arda Turan, op het middenveld Rinse Hiemstra, Robin Riepma, Jorik Hansen, Erwin Smit, voorin Cody Kuipers en Marco Tebbens. Op de bank Mike Poker, Brendan Huizing, Lars Berends en Ludwin Veldman. De wedstrijd stond onder leiding van Rene Noordman. Het Twaide begon voortvarend aan de wedstrijd en zette Meedhuizen direct onder druk. Meedhuizen had de eerste helft ook wind tegen en kreeg de ballen moeilijk weg. De eerste grote kans was voor Smit, maar de knalde de bal tegen de keeper aan. Het Twaide kreeg daarna wat kleine kansjes maar gescoord werd er nog niet. Dennis Jansema had de bal bij een corner voor het inknikken, maar ook hij kreeg de bal er niet in. Rinse Hiemstra probeerde het een paar keer van afstand, maar ook zonder succes. In 1 van de vele pogingen knalde Hiemstra de bal tegen een Meedhuizenspeler aan, de bal veranderde van richting en vloog over de keeper heen het doel in: 1-0. Bij het Twaide zien we dit als een eigen goal van Meedhuizen. De stemming hierover was bijna unaniem. Robin Riepma maakte uiteindelijk de 2-0. Na een afgeslagen corner volleerde hij knap de 2-0 binnen. Robin Riepma is meestal te bewonderen op veld 1, maar was voor die wedstrijd niet fit genoeg bevonden. Na nader onderzoek van de teamarts van het Twaide blijkt dat Riepma de komende 10 wedstrijden wedstrijdritme op zal moeten doen bij het Twaide. De ruststand was 2-0. In de rust sprak leider van der Laan enkele wijze woorden en werden er wissels toegepast. Arda Turan, Marco Tebbens, Cody Kuipers en Bryan Hartsuiker gingen naar de kant, in het veld kwamen Brendan Huizinga, Lars Berends, Mike Poker en Ludwin Veldman. In de rust kreeg Meedhuizen enkele versterkingen van Meedhuizen 2, maar dat ging het wedstrijdbeeld niet echt veranderen. Het Twaide bleef bovenliggende partij en probeerde de score verder uit te bouwen. Dat lukt uiteindelijk Mike Poker en Cody Kuipers. De score had hoger uit kunnen vallen, maar het vizier voorin stond niet helemaal op scherp. Met lekker combinatiespel legde het Twaide wel een puike pot op de mat. Na ongeveer 90 minuten vond de goed fluitende Rene Noordman het wel mooi geweest. Eindstand 4-0. Man van de wedstrijd was de hardwerkende Emiel Kuipers. Die won alle duels en was zaterdag niet op een fout te betrappen. Na de wedstrijd werd Meedhuizen getrakteerd op een meter bier omdat ze toch kwamen voetballen. Meedhuizen trakteerde het Twaide ook nog op een meter bier omdat ze Roy Jager mochten lenen. Voor de rest van het seizoen zal Jager verhuurd worden aan Meedhuizen in ruil voor nog meer meters bier. De komende twee weken is het Twaide vrij. Op 11 maart staat de uitwedstrijd tegen DVC 6 op het programma.