Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Twaide verliest op de ijsbaan in SpijkIn de ijzige kou kwam het Twaide vandaag in actie tegen Poolster 3. Poolster 3 stond voor de wedstrijd derde in de competitie en zou bij een overwinning herbstmeister kunnen worden. Het Twaide kon bij een gelijkspel Meedhuizen voorbij streven. De wedstrijd tegen Poolster stond oorspronkelijk op het programma in oktober. Het Twaide kon toen geen team op de been brengen. Dan hoop je dat het bij een inhaalwedstrijd wel het geval is, niets bleek minder waar. Maar 8 man beschikbaar. Gelukkig bleken Thomas, Floris, Niels en Bram bereid om het Twaide te helpen. Daarvoor dank! Twan Hiemstra zou in eerste instantie ook mee, maar liet later toch weten een afspraakje te hebben in de stad. Voetbal gaat voor het meisje Twan.. Met 12 man naar Spijk afreizen leek wat riskant, gelukkig meldde Billy zich om mee te doen. Billy had alleen 1 probleem, zijn voetbalschoenen lagen nog in de stad. Gelukkig bleek Martijn Meijer, die zaterdagmiddag de hardloopschoenen aan deed, bereid om Billy zijn schoenen te lenen. Helaas zaten deze schoenen in een lelijke tas. Gelukkig is het bijna kerst en brengt de kerstman hopelijk een andere tas voor de schoenen van Meijer. Het was deze week nog spannend of er gevoetbald kon worden, maar na een berichtje van Poolster op vrijdagavond bleek de wedstrijd gewoon door te gaan. Op zaterdagochtend 12.30 uur ontstond er een nieuw probleem voor het Twaide. De in Blijham woonachtige Sander Levinga had problemen met het openbaar vervoer en kon niet komen. Gelukkig sprong Smit in de auto om hem op te halen. Weer aangekomen in Wagenborgen bleek op het sportpark de watertas van het Twaide verdwenen te zijn en waren ook de ballennetten nergens te vinden. Dit werd provisorisch opgelost en onder leiding van leider Roelf van der Laan vertrokken we naar Spijk. Leider Herman Huizinga was verhinderd, hij werd verwacht op de kerstmarkt in Oldendenburg. Herman is thuis duidelijk niet de leider. In Spijk aangekomen reed Roelf van der Laan verkeerd of hij wilde graag het torentje van Spijk bewonderen, hij was in ieder geval later in de kleedkamer. In de kleedkamer gaf Roelf vd Laan wat tactische tips en toverde de volgende opstelling uit de hoge hoed: Jurrie ‘Noppert’ Jansen in de goal, achterin Sander, Bryan, T34, Floris, op het middenveld Rinse, Niels, Jorik, Erwin en voorin Bram en Mike. Op de bank Thomas en Billy. Bart Hiemstra hanteerde de vlag. Bij het betreden van het veld bleek het toch wel wat glad te zijn. Een aantal spelers van het Twaide mopperden, maar al snel volgde de aftrap. Poolster bleek wat minder last te hebben van de gladheid en had het betere van het spel. Dit had mede te maken met slordige spel van het Twaide. Na 10 minuten viel Sander geblesseerd uit en kwam Thomas in de ploeg. Na speldenprikken kwam Poolster er gevaarlijk uit. Met een steekpas dwars door de defensie van het Twaide ontstond er een enorme kans en stond het 1-0 voor Poolster 3. Het Twaide liet het er niet bij zitten. Na een aanval via Mike, kwam de bal bij Niels, die hield het overzicht en stuurde Jorik naar goal. Als een echte spits rondde Jorik knap af: 1-1. Poolster bleef de betere ploeg, maar vond de defensie van het Twaide of onze eigen Noppert op hun weg. En als je zelf niet scoort dan doet de tegenstander dat wel, of bijna dan. Bij een corner voor het Twaide kreeg T34 twee enorme kansen, maar de bal ging er door goed keeperswerk niet in. Daarna werd Niels weggestuurd door Smit, Niels gaf de bal voor op Mike die probeerde af te werken. In dat duel raakte hij de tegenstander, die hem een duw gaf. Met een ouderwets opstootje als gevolg. Mike kon er onterecht 10 minuten af met geel. Even waren we bang voor een herhaling van de onvriendelijke wedstrijd van vorig jaar, maar dat gebeurde gelukkig niet. Poolster scoorde de 2-1 en dat was de ruststand. In de rust wat wijze woorden van Roelf van der Laan en een wissel: Thomas die teveel last had eruit voor de rentree makende Billy. Billy kwam op rechtsback. Na de rust was Poolster nog steeds beter, maar de krachtsverschillen minder groot. Het Twaide probeerde wat meer door te drukken en kreeg kansjes met schoten van Niels en Rinse. Poolster zette daarna wat meer aan op een steeds gladder wordend veld. Uiteindelijk kreeg Poolster een vrije trap en stapte het Twaide naar voren om de spelers van Poolster buitenspel te zetten. Maar 1 speler van het Twaide stapte naar achteren en Poolster kon vrij inkoppen: 3-1. In de 75ste minuut floot de scheidsrechter op verzoek van meerdere spelers af. Het veld was te glad en gevaarlijk geworden om verder te spelen. Poolster gefeliciteerd met het herbstmeisterschap!Man van de wedstrijd was Billy, die duidelijk liet zien als rechtsback uit de voeten te kunnen. Hij verdedigde waar moest en kwam als een wingback mee naar voren. Billy heeft ogenschijnlijk veel bijgeleerd of zou het komen door de schoenen? Het Twaide gaat de winterstop in op plek 9 met 8 gespeelde wedstrijden 7 punten, 19 voor, 22 tegen, 3 gele kaarten, 1 rode kaart, veel gedronken biertjes en genuttigde bitterballen. Op 21 januari mag het Twaide weer los, Noordpool uit staat dan op het programma. KJ, Marloes, Bart en Matthijs bedankt voor de support.