Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

Wagenborger Boys 1 – Damacota 1 0-3 (0-1)Wagenborger Boys loopt tegen Damacota, door een een goal in de 2e minuut, de hele wedstrijd achter de feiten aan. Nadat Wesley Sannes tijdens de warming-up geblesseerd moest afhaken moesten er alsnog een aantal wijzigen in de basisopstelling aangebracht worden. Zo verhuisde aanvoerder Jaap Enderlé naar centraal achterin en kwam Niels Berends op het middenveld te spelen. Bram Spithoff werd op rechts geposteerd. Na deze vroege goal herstelde de Boys zich in redelijke mate en wisten toch ook mogelijkheden te creëren zonder echt heel gevaarlijk te worden. Daarnaast werd er weinig meer weg gegeven en stond de verdediging inclusief de keeper goed. Tijdens de rust werd aangegeven dat er best wel wat te halen viel in Pekel maar dat de stootkracht ontbrak om Damacota echt pijn te doen. Met een paar omzettingen werd het 2e bedrijf ingegaan met de hoop en verwachting dat Wagenborger Boys meer druk zou zetten en meer zou creëren in de 16. Zolang het 1-0 bleef lagen er zeker mogelijkheden. Toch bleek ook nu weer dat Wagenborger Boys aanvallend weinig konden uitrichten mede ook door fysiek ongemak wat ontstond door een aantal pittige overtredingen van de zijde van Damacota. De leidsman die een goede eerste helft floot was de weg in 2e bedrijf helaas wat kwijt en liet dit onbestraft maar gaf voor praten (ook niet goed te praten!) wel een gele kaart aan Floris Muntinga de rechtsback van Wagenborger Boys. Een flauwe beslissing tov de pittige overtredingen die hij onbestraft liet. Uit een vrije trap viel 10 minuten voor het einde van de wedstrijd alsnog de 2-0 waarbij de keeper van Wagenborger Boys de bal niet goed onder controle kon krijgen en het (kunst)leer tergend langzaam over de doellijn hobbelde. Om nog wat te forceren stuurde Wagenborger Boys centrale verdediger FokkoJan Sebens naar het ‘front’ maar zoals zo vaak viel helaas de goal en dus de 3-0 aan de andere kant door een overtalsituatie. Daarna was het ook gedaan met de wedstrijd en kon iedereen zich opmaken voor het Nederlands-elftal. Volgende week de laatste (thuis)wedstrijd voor de winterstop tegen Oldambster Boys.