Voetbalvereniging Wagenborger Boys 

 

8

Twaide pakt punt in mooie pot op veld 2 Het Twaide speelde afgelopen zaterdag thuis tegen de Fivel 3. De Fivel 3 stond in de middenmoot, het Twaide tweede van onderen. De laatste wedstrijd wist het Twaide een punt te pakken in en tegen Meedhuizen, de Fivel won met 2-1 van DVC. Vorig seizoen speelde het Twaide alleen de uitwedstrijd tegen de Fivel en kreeg het in de tweede helft dik klop. Dat mocht in Wagenborgen natuurlijk niet gebeuren. Coach Huizinga had voldoende spelers tot zijn beschikking en toverde een mooie opstelling uit de hoge hoed. Jurrie Jansen zou het doel verdedigen. Meestal staat Sander bij afwezigheid van Arjan en Joey op doel, maar Sander keept nu bij het 1ste elftal. Jurrie gaf al snel aan wel te willen keepen. De achterhoede werd gevormd door Mike, Christiaan, Marco en Twan, het middenveld bestond uit Bert, Erwin, Rinse en in de aanval stonden Cody, Jeroen en Brendan. Op de bank Tiago, Pim en Emiel. De wedstrijd werd gefloten door good old Jan Dammer. Op de bank werd Herman geassisteerd en voorzien van tactische tips door Roelf van der Laan. Het Twaide begon goed aan de wedstrijd en hield zoals afgesproken het tempo hoog. Met een aantal mooie aanvallen probeerde het Twaide te scoren, maar dat lukte niet. Na een mislukte opbouw en te langzaam schakelen, scoorde de Fivel wel: 0-1. Dat was even een domper, maar de mouwen werden opgestroopt en een antwoord liet niet lang op zich wachten. Bert Nijdam scoorde met een bekeken stuitballetje in de hoek de 1-1. Na deze goal rook het Twaide bloed en ging het op jacht naar de 2-1. Jeroen Mossel had de bal voor het intikken, maar de grensrechter had de vlag omhoog. Vlaggetjesdag was begonnen. Het was daarna wederom de snelle Mossel die voor gevaar zorgde, hij werd met een heerlijke steekpass gelanceerd en was eerder bij de bal dan de keeper. Beiden kwamen in botsing, waarna Brendan met een bekeken boogballetje de 2-1 maakte. De Fivel protesteerde, maar een overtreding was het niet. Na de 2-1, kwam ook de Fivel er een paar keer gevaarlijk uit. Gelukkig waren de achterhoede en keeper Jurrie Jansen goed bij de les. De Fivel scoorde nog wel in de eerste helft, maar de goal werd afgekeurd wegens buitenspel. Aan de andere kant was de keeper van de Fivel erbij gaan liggen. Die had teveel last van de botsing en kon niet verder. Scheidsrechter Dammer besloot dan ook dat het tijd was voor de rust. In de rust sprak leider Huizinga enkele woorden. Gewisseld werd er nog niet. Tiago en Pim wilden er nog niet in, en Emiel was i.v.m. werk nog niet gearriveerd. Het Twaide begon redelijk aan de tweede helft, maar gaandeweg werd de Fivel wat sterker. Dat resulteerde snel in de 2-2. Daarna wisselde Huizinga, de moegestreden Cody ging er uit voor Pim, Tiago erin voor Jeroen en even later kilometervreter Twan eruit voor Emiel. Er volgde een pittige tweede helft met een paar flinke kansen voor de Fivel. Maar dankzij uitstekend keeperswerk van Jurrie Jansen viel de 2-3 nog niet. Veel aanvallen aan beide kanten smoorden voordat men bij de goal kon komen. De veelvuldig vlaggende grensrechters maakten scoren zo wel heel moeilijk. De Fivel werd sterker en na een overtreding van het Twaide werd het nog moeilijker. Scheidsrechter Dammer kreeg commentaar op zijn beslissing en gaf de andere good old de gele kaart. Het Twaide moest 10 minuten verder strijden met 10 man. In die 10 minuten scoorde de Fivel de 2-3. Ook hing de 2-4 in de lucht. Achterin ging men 1 op 1 spelen en werd de alles of niets tactiek toegepast. Hiermee kwam de Fivel onder druk en het Twaide leek te scoren. Een kopbal van Mike werd gevangen door de keeper die wel of niet achter de doellijn stond. Helaas beschikken we niet over doellijntechnologie op veld 2 en kon scheidsrechter Dammer niet anders dan door laten spelen. De 3-3 viel uiteindelijk nog wel. Een voorzet van Marco werd door de laatste man van de Fivel in eigen goal gekopt. Niet lang daarna werd er afgefloten. Het Twaide pakt weer een zwaarbevochten punt. Man van de wedstrijd was stand-inn keeper Jurrie Jansen. Volgende week speelt het Twaide uit tegen Holwierde 3.